Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

23. mail toimub Brüsselis viies Euroopa Puuetega Inimeste Parlament

21.05.2023 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis

Eesti Puuetega Inimeste Koda: puudega inimesel on teistega samaväärsed õigused

Homme 23. mail koguneb Brüsselis järjekorras viies puuetega inimeste parlament (5th European Parliament of Persons with Disabilities - EPPD), et arutada pakilisi küsimusi enne 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimisi.

Viienda Puuetega Inimeste Parlamendi teema on "Puuetega inimestele kaasava tuleviku ehitamine Euroopa Liidus".

Viienda Euroopa Puuetega Inimeste Parlamendi eesmärk on edendada dialoogi puuetega inimeste organisatsioone esindavate delegaatide ja ELi poliitikakujundajate, sealhulgas Euroopa Parlamendi liikmete vahel. Seetõttu sisaldavad kõik kolm peamist istungit platvormi arutelusid puuetega inimeste õigusete üle ja samas otsustatakse Euroopa puuetega inimeste liikumise poliitiliste nõudmiste sisu. Viimane selline üritus toimus 2017. aastal.

Sündmusel osaleb üle 600 puuetega inimeste aktivisti ja ELi poliitikakujundajat. Kinnitatud osalejate hulgas on Euroopa Parlamendi president Roberta Metsola, Euroopa Komisjoni asepresident Věra Jourová, võrdõigusvolinik Helena Dalli ja Ukraina Puuetega Inimeste Assamblee esindaja Larysa Bayda. Ürituse käigus võetakse vastu Euroopa puuetega inimeste liikumise manifest 2024. aasta Euroopa Parlamendi valimisteks. Eesti delegatsioon, kuhu kuulub 17 liiget, saabub Brüsselisse 23. mai hommikul tänu Euroopa Parlemendi liikme Marina Kaljuranna toetusele.

Eesti Puuetega Inimeste Koja juhatuse esimees Meelis Joost: "23. mail, aasta enne Euroopa Parlamendi valimisi antakse parlament üheks päevaks täielikult puuetega inimestele. Puuetega inimesi on elanikkonnast ligi 15 protsenti ja see on suur arv. Puuetega inimeste õigused on kirjas ÜRO puuetega inimeste õiguste konventsioonis, mille nii Eesti kui EL on ratifitseerinud. Need õigused on vaja tagada iga päev."

Lisainfo: Meelis Joost, EPIKoja juhatuse esimees, telefon +372 501 4164

Eesti Puuetega Inimeste Koda on sõltumatu ja professionaalne puudevaldkonna poliitika ja ühiskonna arvamuse kujundaja. EPIKoda ühendab 55 puuetega inimeste ja krooniliste haigete organisatsiooni. Lisainfo: www.epikoda.ee

ÜLES