Töövõimetuslehe vormistamine uuel aastal: hüvitis teisest haiguspäevast ja karantiini jäämise puhul

18.12.2020 | Jaga Facebookis

Vabariigi valitsus kiitis heaks lisameetmeid, mis kaitsevad töötavate inimeste tervist ja sissetulekku koroonaviiruse epideemia tingimustes. Alates järgmisest aastast kuni keskkevadeni hakatakse maksma töövõimetushüvitist alates teisest haiguspäevast. Lisaks alates 2020. kevadest saavad võtta töövõimetuslehe koroonaviirusega nakatanute lähikontaktsed.

Selleks, et vähendada inimeste haigena tööl käimise riski ja töötajate omavastutust ning seeläbi piirata COVID-19 haiguse levikut muutub ajutiselt haiguslehtede hüvitamise kord ajavahemikul 01.01.2021 – 30.04.2021. Töötaja omavastutus on esimene haiguspäev, tööandja maksab hüvitist teisest viienda päevani ning haigekassa maksab hüvitist alates kuuendast päevast. Uus kord kehtib alates 01.01.2021 alanud esmastele haiguslehtedele. Hoolduslehtede hüvitamise kord ei muutu.

Lähikontaktsel ehk inimesel, kes elab koos COVID-19 nakatunuga, viibib temaga püsivalt samas viibimiskohas või on muul viisil olnud lähikontaktis, on õigus haiguslehele eneseisolatsiooni ajaks. Karantiini tõttu väljastatud lehe alusel maksab tööandja hüvitist 4. päevast kuni 8. päevani. Haigekassa maksab alates 9. päevast, kuni 7 päeva. Hüvitise määr on 70 %. Juhul kui lähikontaktne jääb haigeks, siis antakse talle tavapärane haigusleht töövõime taastumiseni.

NB! Reisi järgse isolatsiooni ajaks haiguslehte ei väljastata.

Allikas:

Haigekassa

ÜLES