Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

Tervisedenduse konverents toimub tänavu veebis ja keskendub vaimsele tervisele

10.09.2020 | Jaga Facebookis

Tervise Arengu Instituut annab teada, et iga-aastane tervisedenduse konverents toimub juba 15. septembril ning seda on võimalik Interneti kaudu reaalajas jälgida. Konverentsi pealkiri on “Nähtamatust nähtavaks” ja selle põhiteemaks on vaimne tervis.

Käsitletud teemade hulgas on vaimse tervise olukord Eestis, vaimse tervise poliitika rakendamise võimalused erinevatel tasanditel ja vaimse tervise rohelise raamatu tutvustamine. Programmis on nii ettekanded kui ka ekspertide arutelud. Eesti Puuetega Inimeste Koda on samuti esindatud: huvikaitsele pühendatud sessioonis esineb tegevjuht Anneli Habicht.

Teema valiku põhjustab prognoos, et aastaks 2030 on vaimne tervis kujunenud levinuimaks rahvatervise probleemiks nii Eestis kui ka mujal maailmas. Sealjuures Eestil puudub eraldiseisev riiklik vaimse tervise poliitika. Seda rolli täidab juulis esitletud vaimse tervise roheline raamat, milles seatakse eesmärgiks panustada senisest enam vaimse tervise probleemide ennetusse, varajasse avastamisse ja õigeaegse abi kättesaadavusse kõikjal Eestis (Sotsiaalministeerium).

Konverentsi korraldavad Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Vaimse Tervise Koalitsioon (VATEK), Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis.

Otseülekanne link avaldatakse Postimehe portaalis, ürituse salvestis on järelvaadatav terviseinfo.ee veebis.

Lisainfo

ÜLES