10.09.2020 | Jaga Facebookis
Tervise Arengu Instituut annab teada, et iga-aastane tervisedenduse konverents toimub juba 15. septembril ning seda on võimalik Interneti kaudu reaalajas jälgida. Konverentsi pealkiri on “Nähtamatust nähtavaks” ja selle põhiteemaks on vaimne tervis.
Käsitletud teemade hulgas on vaimse tervise olukord Eestis, vaimse tervise poliitika rakendamise võimalused erinevatel tasanditel ja vaimse tervise rohelise raamatu tutvustamine. Programmis on nii ettekanded kui ka ekspertide arutelud. Eesti Puuetega Inimeste Koda on samuti esindatud: huvikaitsele pühendatud sessioonis esineb tegevjuht Anneli Habicht.
Teema valiku põhjustab prognoos, et aastaks 2030 on vaimne tervis kujunenud levinuimaks rahvatervise probleemiks nii Eestis kui ka mujal maailmas. Sealjuures Eestil puudub eraldiseisev riiklik vaimse tervise poliitika. Seda rolli täidab juulis esitletud vaimse tervise roheline raamat, milles seatakse eesmärgiks panustada senisest enam vaimse tervise probleemide ennetusse, varajasse avastamisse ja õigeaegse abi kättesaadavusse kõikjal Eestis (Sotsiaalministeerium).
Konverentsi korraldavad Eesti Haigekassa, Sotsiaalministeerium, Tervise Arengu Instituut, Vaimse Tervise Koalitsioon (VATEK), Tallinna Ülikooli Haapsalu Kolledž, Tallinna Tervishoiu Kõrgkool ja Maailma Terviseorganisatsiooni esindus Eestis.
Otseülekanne link avaldatakse Postimehe portaalis, ürituse salvestis on järelvaadatav terviseinfo.ee veebis.
22.01.2021
Tallinna Sotsiaal- ja Tervishoiuamet kutsub omastehooldajaid ESF projekti ”Abiks hoolduskoormusega inimesele”!
19.01.2021
Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekud koalitsioonilepingusse
11.01.2021
Eesti Puuetega Inimeste Koja 2020 aasta saavutuste ja tegevuste lühikokkuvõte
10.01.2021
Vanaduspensioniealiste puude taotluse vorm muutus lihtsamalt täidetavaks
08.01.2021
EPIKoja ettepanekud haridus- ja teadusminister Jaak Aabile
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.