Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
10.12.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Kuressaare Ametikool kutsub liikumis- ja kehapuudega inimesi õppima kaasaegset ja tööturul nõutud disainieriala, mis annab võimaluse loominguliseks tööks kodukontoris.
Interaktiivse graafika kujundaja töötab välja kujunduslahendusi äppidele, veebilehtedele, infoekraanidele jm. Kõik me näeme, et suur osa tänapäevasest igapäevasest asjaajamisest, meediatarbimisest ja meelelahutusest toimub ekraanide vahendusel. Erialal õpitakse selliseid keskkondi looma nii, et nii kasutaja kui ka tellija oleksid rahul.
Kuna interaktiivse graafika kujundaja saab suure osa tööst teha kodukontoris, siis sobib see hästi liikumis- või kehapuudega inimestele.
Õppekava ja õppetöö
Õppetöö viiakse läbi töökohapõhises õppes. Töökohapõhine õpe tähendab seda, et suur roll erialaoskuste omandamisel on reaalses töökeskkonnas.
Õppemaht on jagatud
Õppetöö koolis: 10%
E-õpe: 23%
Töökohal: 67%
Töökoha leidmisel aitab ametikool kaasa.
Õppetöö ajad
Õppetöö tsükliõppes E-L.
Õppetsüklid üks kord kuus.
Õppetsüklite vahel on e-tunnid.
Ligipääs ja olme
Õppetunnid koolis viiakse läbi ametikooli Disainimajaka õppehoones. Kõik erialatunnid viiakse läbi maja esimesel korrusel. Ligipääs on ka ratastooliga, majas on inva-WC.
Osa õppetööd või ühisprojekte viiakse läbi teistes õppehoonetes, kuhu pääseb liftiga ametikooli hotelli kaudu.
Lõunat saab süüa ametikooli kohvikus või restoranis, kuhu samuti pääseb ka ratastooliga.
Õppetsüklite ajal saab ööbida ametikooli õpilaskodus.
Ühistranspordi kasutamine kooli tulekuks on tasuta: iga järgneva kuu algul saab koolile esitada eelmise kuu bussi- või lennukipiletid, mille summa kompenseeritakse.
Kool annab õppijatele ka ligipääsu Adobe kujundustarkvarale jt vajalikele tarkvaraprogrammidele.
Vajadusel tagab ametikool õppijale arvuti ja digilaua.
Kui tekkis huvi, siis rohkem infot saab SIIT (klikitav)
04.12.2024
Täiendav ravimi- ja meditsiiniseadmehüvitis
29.11.2024
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine kommertsvedajatele ja avalikkusele suunatud teenust osutavatele vedajatele ligipääsetavuse nõuete kehtestamiseks
29.11.2024
Eesti Puuetega Inimeste Koja seisukoht kohtumenetluse tõhustamise ettepanekute osas
29.11.2024
EPIKoja arvamus hädaabiolukorra seaduse eelnõule
27.11.2024
Tartu 2024 lõpupidu ootab!
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.