Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
13.03.2020 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Koroonaviirus põhjustab COVID-19 haigust, mis levib inimeselt inimesele piisknakkuse kaudu. Viiruse peiteperiood on umbes 2-14 päeva, keskeltläbi 5 päeva.
Koroonaviirusest põhjustatud haigus on sarnane teistele viirushaigustele, mille puhul võib esineda köha, palavik, hingamisraskused. Pea meelest, et viirushaiguse sümptomid ei tähenda tingimata haigestumist COVID-19 haigusesse. Tegemist võib olla mõne muu haigusega, mida praegu levib samuti palju. Kindlasti jälgi hoolikalt oma tervist, eriti kui kuulud riskigruppi: vanemaealised (65+), nõrga immuunsusega ja krooniliste haigustega inimesed.
Haigestumise korral helista või kirjuta oma perearstile, kes hindab sinu olukorda ja annab raviks ja tervise jälgimiseks edasised juhised. Kui perearsti ei ole võimalik kätte saada, siis helista perearsti nõuandetelefonile 1220, kus vajadusel suunatakse kõne edasi kiirabisse. Laste puhul aitab ka nõuandetelefon 1599. Viirushaiguse puhul ära pöördu EMO-sse, sest nii võib sinu haigus kanduda edasi teistele ja võid ise saad hoopis uue haiguse. Kui oled väga raskesti haigestunud ning vajad kiiresti abi, võta ühendust hädaabiga numbril 112.
Haigestunud või hoolduslehte vajavad töötavad inimesed saavad selle patsiendiportaalis digilugu.ee ise avada. Telefoni teel perearstikeskusse pöörduda vaid neil inimestel, kellel on tervisemure, ja neil, kellel puudub võimalus paluda töövõimetus- ja hoolduslehe avamist patsiendiportaalis või e-posti teel.
Eriolukorras käitumisjuhiste saamiseks on tasuta infotelefoni - number on 1247.
Mida saab teha, et mitte haigeks jääda:
Kuidas käituda, kui sul on vaja osta toitu või ravimeid?
Internetis levib väga palju väärinfot - ära usu kõike, mida loed! Kõige asjakohasema ning värskema info haiguse ja selle leviku kohta leiad Terviseameti koduleheküljelt
22.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja küsitlus omastehoolduse veebilahenduse loomiseks
22.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses mootorsõidukimaksu välja töötamisega
21.09.2023
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine sotsiaalkomisjoni poole seoses rahvaalgatusega „Tugiisik lepinguga tööle“ ja Õiguskantsleri ettepanekutega Riigikogule Lille Kodu väärkohtlemise juhtumite järgselt
19.09.2023
Otseülekanne: Patsiendi hariduspäev– “Patsientide hääl: teadlik patsient ja ravimiohutus?” 19.09.2023
07.09.2023
ELi võrdõiguslikkusvolinik Helena Dalli Euroopa puudega isiku kaardist: vaba liikumine peab olema võimalik kõigile
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.