Tähelepanu!

Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.

EPIKoda koos Pardiralliga toetab sügava puudega laste peresid

14.10.2020 | Jaga Facebookis

Käesoleval aastal on Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) heategevuskampaania Pardiralli ametlik koostööpartner. Seekord telesaatena ETV-s toimunud Pardiralli kogus vähihaigete laste toetuseks rekordilise 414 564 eurot. Kogutud annetustest suunati 30 000 eurot EPIKojale sügava liitpuudega, väga suure ööpäevaringse hooldusvajadusega kuni 18 aastastele lastele täiendava lapsehoiuteenuse osutamiseks.

“Pardiralli toel saame ulatada abikäe 30 tuge vajavale perekonnale üle Eesti. Toetust on peredel võimalik kasutada puudega lapse lapsehoiuteenuse eest tasumiseks, mis loodetavasti annab vapratele, kuid kurnatud emadele ja isadele võimaluse veidigi puhata,” selgitas EPIKoja tegevjuht Anneli Habicht. “Oleme abivajavad pered kaardistanud EPIKoja liikmesorganisatsioonide ja koostööpartnerite kaudu. Teame, et kahjuks on sama raske olukorras olevaid peresid rohkem, kui seekord toetada suudame,” lisas Habicht.

EPIKoda on alustanud teenuseosutajatega koostöölepingute sõlmimist, et pered saaksid abi kasutada sel ja järgmisel aastal. Iga kaasatud pereni jõuab täiendavat lapsehoiuteenust 100-125 tunni ulatuses, lähtudes pere vajadusest ja teenuseosutaja võimalustest.

“Oleme sügavalt tänulikud Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidule võimaluse eest olla Pardiralli partner ning kõigile annetajatele, kes on raskes olukorras olevate laste ja perede abistamiseks oma panuse andnud!” sõnas Habicht.

Pardiralli on 2014. aastal Eesti Vähihaigete Laste Vanemate Liidu (EVLVL) poolt ellu kutsutud heategevuslik üritus – vannipartide võistuujumine, mille eesmärgiks on teadvustada vähihaigete laste ja nende perede olukorda ning kutsuda ettevõtteid ja eraisikuid üles andma oma panust nende abistamiseks. Rohkem infot Pardiralli koduleheküljelt

ÜLES