Juhime tähelepanu, et antud uudis on rohkem kui aasta vana, mistõttu võib olla sisu vananenud. Soovitame võimalusel tutvuda uuemate infoallikatega sellel teemal.
17.09.2021 | Eesti Puuetega Inimeste Koda | Jaga Facebookis
Eesti Puuetega Inimeste Koda kutsub huvilisi osalema 12. oktoobril kell 10-13 toimuval e-mõttetalgul “Psüühikahäiretega inimesed tööturul- kuidas ületada takistusi?”
E-mõttetalgu eesmärk on luua ühine aruteluruum inimestele, kes on huvitatud psüühikahäirega inimeste inimeste huvide ja õiguste edendamisest Eestis. E-mõttetalgu raames kaardistame võimalused, kuidas toetada tööandjaid ja jõustada psüühikahäiretega inimesi, et suurendada sihtgrupi kaasatust tööturul.
PÄEVAKAVA
10.00-10.10 Kogunemine, Zoom keskkonna ja päevakava tutvustus
10.10-10.45 Ettekanne "Psüühikahäiretega inimesed tööturul- väljakutsed ja võimalused"
Karmen Kozma, Eesti Noorte Vaimse Tervise Liikumise juhatuse liige
10.45-11.30 Tööandjate ja psüühikahäiretega inimeste kogemuslood tööturul osalemisest
11.30-11.45 PAUS
11.45-12.25 Rühmaarutelud
12.25-13.00 Kokkuvõtted suures ringis. Järgmised sammud.
Ootame väga nii taastujaid, psüühikahäirega inimesi ja nende pereliikmed, kogemusnõustajaid, valdkonna MTÜ-de eestvedajad kui ka spetsialiste ja tööandjaid.
E-mõttetalgut modereerib Marleen Pedjasaar (SpeakSmart).
Registreerumine e-mõttetalgule toimub kuni 8. oktoobrini: bit.ly/3tKmE2Y
E-mõttetalgu toimub Zoom videokõnede keskkonnas, mille link saadetakse registreerunutele enne sündmuse toimumist.
Vajadusel tagame eesti viipekeele ja kirjutustõlke.
Lisainfo ja küsimused: Tauno Asuja, e-post: tauno.asuja@epikoda.ee, tel: 661 66 14.
E-mõttetalgu toimub projekti "Psüühikahäiretega inimeste ning nende lähedasi koondavate organisatsioonide huvikaitsealase tegevuse võimestamine ning psüühikahäiretega inimesi koondava katusorganisatsiooni loomise koordineerimine" raames.
Psüühikahäire mõiste antud projekti kontekstis: psüühikahäire, mis avaldub psüühilise haigusena (nt meeleoluhäired (sh depressioon ja bipolaarne häire), psühhootilised häired (sh skisofreenia), ärevushäired (sh paanikahäire, üldistunud ärevushäire, obsessiiv-kompulsiivne häire, foobiad) või söömishäire, isiksusehäire või sõltuvushäirena. Projekti kontekstis ei hõlma mõiste psüühikahäire intellekti- ehk vaimupuuet.
22.04.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja ettepanekud ministrile sotsiaal- ja tervishoiuvaldkonna kiireloomuliste muudatuste tegemiseks
14.04.2025
Otseülekanne: Teema- ja inspiratsioonipäev "Kuhu lähed, erihoolekanne?"
31.03.2025
Ühispöördumine seoses töötamise toetamise teenuse tulevikuga
26.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja täiendav pöördumine Riigikogu poole seoses Puuetega inimeste sotsiaaltoetuste seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse eelnõuga (561 SE)
18.03.2025
Eesti Puuetega Inimeste Koja pöördumine seoses mootorsõidukimaksu seadusega
Loe varasemaid uudiskirju!
EPIKojaEesti Puuetega Inimeste Koja esimene uudiskiri ilmus juunis 2017.
Oma uudiskirjadesse koondame puuetega ja erivajadusega inimesi puudutava olulise info, samuti leiab palju põnevat nii EPIKoja, meie liikmete kui ka koostööpartnerite tegemistest, olulistest sündmustest ja huvitavatest persoonidest. Lisaks hoiame lugejaid kursis ning vahendame sotsiaal-, haridus- ja tervishoiusüsteemi olulisi muudatusi.
Uudiskiri ilmub kord kuus.