Uudised

Eesti Reumaliit
Pressiteade
24.10.2016

Reedel toimunud tervishoiutöötajatele suunatud taastusravi konverentsil räägiti olulistest teemadest, mis puudutavad liigesehaigete laste ja noorte taastusravi.

Järjekorras juba 7. Taastusravi konverentsil kõneleti laste taastusravi võimalustest ja printsiipidest Eestis, juveniilsest idiopaatilisest artriidist,  laste osteoporoosist, laste liigesehaiguste füsioteraapiast, liigesehaige lapse valu psühholoogiast. Lisaks tutvustati abivahendite süsteemide muudatusi töövõimereformi raames ning rehabilitatsioonisüsteemi muudatusi ja arenguid.

Ettekandeid tegid oma ala tunnustatud spetsialistid: Kaja Elstein (Pärnu Haigla, Eesti Taastusarstide Seltsi juhatuse esimees), Chris Pruunsild (Tartu Ülikooli Kliinikumi lastereumatoloog), Tiina Lind (Tartu Ülikooli Kliinikumi laste taastusarst), Karin Tammik ( Tartu Ülikooli Kliinikumi lastehaigla füsioterapeut), Sirje Tarraste (Tallinna Lastehaigla, lastereumatoloog), Külli Muug (Tartu Ülikooli Kliinikumi lastehaigla psühholoog), Piret Paimla (Sotsiaalkindlustusamet) ja Airi Nõmm (Sotsiaalkindlustusamet).

„Konverentsil jõuti ühisele arusaamisele, et tegelikult tuleb tõsta ka nende inimeste teadlikkust, kes töötavad igapäevaselt lastega koos –  õpetajad koolides ja lasteaedes. Oluline on, et ka nemad oskaksid liigeshaigete lastega töötada ja neile kõige paremat abi osutada,“ rääkis ühest olulisest punktist Eesti Reumaliidu tegevjuht Marek Jaakson. „Konverentsil toimunud arutelul jäi kõlama veel, et olulisem, kui see, mida laps teha ei tohi, on see, mida laps teha tohib ja saab,“ lisas Jaakson.

Oluline on, et iga laps ja noor liiguks 5 korda nädalas vähemalt 60 minutit korraga. Seda vaatamata sellele, kas tegemist on haige või terve noorega. Liikumine on oluline, tuleb vaid jälgida, millised füüsilised aktiviteedid on sobivad. Vaid füüsiline koormus aitab kaasa sellele, et meie luuparameetrid saaksid normipäraselt areneda.

Taastusravi konverentsi korraldas Eesti Reumaliit koostöös Eesti Taastusarstide Seltsi ja Eesti Reumatoloogia Seltsiga.

Heade soovidega / with kindest regards
Robert Hein | Kommunikatsioonijuht / Communication manager
E-mail: robert@reumaliit.ee | Mobile: +372 584 229 12
Eesti Reumaliit / Estonian Rheumatism Association