Uudised

Gluteenivaba kaubamärk on oluline tsöliaakiahaigetele, kes peavad järgima eluaegset ranget gluteenivaba dieeti. Kaubamärgiga tooteid on lihtne poes teistest eristada ning antud tähisega toodete puhul saab olla kindel nende puhtuses. Ristsaastumine gluteeniga on paljudes tootmistes suureks probleemiks ning juba väiksemgi kokkupuude gluteeniga on tsöliaatikule piisav, et vallanduksid rasked terviseprobleemid.

Alates 01.09.2017 on RemedyWay OÜ esimene ettevõte Eestis, kellel on ametlikult õigus kasutada oma toodete pakendil üleeuroopalise litsentseerimise süsteemi alusel väljaantavat gluteenivaba kaubamärki, mille tähis on „läbikriipsutatud viljapea“. Sellealase tunnistuse väljastab Eesti Tsöliaakia Selts Euroopa Tsöliaakia Seltside Assotsiatsiooni (AOECS) standardile vastavalt. Eesti Tsöliaakia Seltsi (ETS) poolt väljastatava kaubamärgi kandmise õigsust kontrollib Eestis rahvusvaheline sertifitseerimisettevõte Bureau Veritas Eesti OÜ.

Gluteenivabade toodete puhul vastavalt AOECS standardile gluteeni sisaldus ei tohi olla üle 20 mg/kg kohta tarbijateni jõudvas lõpptootes. See on imeväike kogus, kuid võib põhjustada reaalset ohtu nende inimeste tervisele, kellel on tsöliaakia või mõni muu gluteenist põhjustatud haigus.

Soovitame kõigil gluteenivaba dieeti vajavatel inimestel eelistada gluteenivaba kaubamärki kandvaid tooteid.

Esimene gluteenivaba kaubamärk:

Täpsem info gluteenivaba tootmise ja kaubamärgi kontaktisikult Katre Trofimovilt – katre@tsoliaakia.ee