Puudega inimeste platvorm 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks

Sageli räägitakse, et tavainimestel või huvirühmadel puuduvad võimalused kaasa rääkida enda elu puudutavate küsimuste lahendamisel. Seni on Eestis veel vähe kasutatud avaliku konsultatsiooni võimalusi, mille kaudu saavad kõik inimesed Eestis aktiivselt arvamust avaldada, osaleda aruteludes ja anda panuse oma eluolu kujundamisse.

Eesti Puuetega Inimeste Koda on algatanud avaliku konsultatsiooni eesmärgiga koguda arvamusi puuetega inimesi puudutavatest probleemidest ning teemadest, nii üleriigiliselt kui ka omavalitsuse tasandilt.

Erinevad arvamused koondatakse, analüüsitakse läbi ning seejärel valmib ühtne puudega inimeste platvorm 2013. aasta kohalike omavalitsuste valimisteks. Ikka selleks, et puudega inimeste huvid oleksid kaitstud, vajalikud teenused-toetused kättesaadavamad ning arvestaksid puudega inimeste reaalseid vajadusi; et puudega inimesi peetaks oluliseks sihtgrupiks kohalike omavalitsuste valimistel ning kampaania tegemisel.

Arvamust on võimalik avaldada allpool toodud lingil kuni 8. oktoobrini.

LINK küsimustikule asub SIIN

11.10 kell 14.30-16.00 toimub Eesti Puuetega Inimeste Kojas (Toompuiestee 10, Tallinn) arutelu, kus selgitatakse välja peamised fookused ning punktid platvormiks vastavalt laekunud ettepanekutele.

Novembris 2012 toimub saadud sisendi kirjutamine platvormiks.

Detsembris, 3.12 toimuval puudega inimeste päeva konverentsil tutvustatakse platvormi laiemalt.

Alates jaanuarist 2013 on erinevatel piirkondlikel puudega inimeste organisatsioonidel platvormi oma kohaliku omavalitsusüksuse raames võimalik täiendada ning kandidaatidele tutvustada.

Lisainfo korral võta julgesti ühendust: epikoda@gmail.com või 6616629

Aitäh panustamast!

Eesti Puuetega Inimeste Koja meeskond

Reklaam

logo hasartmängumaksu nõukogu

logo küsk

Toetajad

logo microsoft

logo symantec

logo merit tarkvara

logo tartu ehitus

logo yx it

logo top connect
logo Helpific
logo thermory