Uudised

Eesti Puuetega Inimeste Kojas Toompuiestee 10, Tallinnas on avatud fotonäitus Vaimupuu fotokonkursi „Sõprus“ võidutöödest.

Juba neljandat aastat toimus Vaimupuu fotokonkurss, mis on ellu kutsutud eelkõige selleks, et tuua vaimupuudega inimesed toast välja, vaatama elu ja maailma teistmoodi – läbi kaamerasilma. Fotode lavastamisel võib kasutada teiste abi ja nõuandeid, aga pildistama peab vaimupuudega inimene. Igal aastal on fotokonkursil uus teema. Tänavu oli selleks „Sõprus“. Fotosid saabus üle Eesti ja seekord isegi Leedust.

Vaimupuu on ajakiri vaimupuudega inimestele, nende lähedastele, sõpradele ja kõigile teistele, keda vaimupuudega inimeste elu puudutab. Ajakiri Vaimupuu püüab olla võimalikult optimistlik, näidates, et vaimupuudega inimeste elus on palju sellist, millest rõõmu tunda. Meil on palju väga häid koostööpartnereid vaimupuudega inimeste tugikeskuste seas, kellega koos korraldame üritusi ning kelle üritusi kajastame ka ajakirjas Vaimupuu.

Et oma lugejateni paremini jõuda, on tekstid Vaimupuus lihtsad, lühikesed ja kergesti mõistetavad. Kasutame oma töös üle Euroopa tunnustatud lihtsustatud keele reegleid. Võimalusel ja vajadusel lisame artiklile spetsiaalse lihtsustatud keele kastikese.

Vaimupuu peatoimetaja ja kõikide ettevõtmiste hing on Janek Muru, liikumispuudega noormees, kelle raskest lapsepõlvest ja lastekodust väljasaamisest on olnud juttu ka ajakirjanduses, temast on tehtud dokumentaalfilm „Kuhu lähed, Janek?“ ja telesaade sarjast „Sa ei ole üksi“. Septembris ilmus Janek Muru jaKerttu Rakke (kes on ajakirjas Vaimupuu keeletoimetaja) ühine raamat, Janek Muru elulugu „Pimedusest välja“. See on karm, ent optimistlik õnneliku lõpuga lugu, mis räägib lähemalt ka ajakirja Vaimupuu sünnist ja kasvamisest.

Ajakirja Vaimupuu tegemistest saab lugeda veebis www.vaimupuu.ee ja Facebookis Vaimupuu lehel.