Uudised

Juba kuuendat aastat tunnustab Eesti Pimedate Liit neid inimesi, asutusi ja organisatsioone, kes on eelneva aasta jooksul aidanud nägemispuudega inimeste elukvaliteeti parandada. „Kuna nägemispuudega inimesed seisavad oma argielus silmitsi suurte raskustega, täname siiralt neid, kes on meie elu rikastanud,“ ütleb Eesti Pimedate Liidu juhataja Ago Kivilo. Tänavu saavad Eesti Pimedate Liidu tunnustuse „Aasta tegu 2017“:

  • Eesti Kirjastuste Liit kirjandusfoorumi „Kui lugeda on raske…“ korraldamise eest 6. aprillil 2017 Eesti Rahvusraamatukogu suures konverentsisaalis. Tallinna raamatumessi raames toimunud kirjandusfoorumil tutvustati nägemispuudega inimeste lugemisvõimalusi, Marrakechi lepinguga kaasnevat, Eesti ja Soome nägemispuudega inimeste raamatukoguteenindust ning nägemisprobleemidega tuntud Eesti kirjanike elu.
  • MTÜ Tantsupeomuuseum projekti „Mina näen – teeme võimatu võimalikuks!“ läbiviimise eest. 30. juunil 2017 anti Tallinnas Kalevi keskstaadionil selle projekti tulemusena pimedatele ja vaegnägemisega inimestele kirjeldustõlke ning reljeefjooniste abil ülevaade XII noorte tantsupeo peaproovist.
  • Fotograaf Annika Haas ning skulptorid Elo Liiv ja Jekaterina Kultajeva näituse „Nägemise õpetus“ korraldamise eest. 28. juulist 3. septembrini 2017 Tallinna Kunstihoone galeriis avatud olnud foto-, skulptuuri- ja installatsiooninäitus juhtis läbi pimesuse tähelepanu sotsiaalsele pimesusele. Modellid olid 17 pimedat inimest.
  • Pärnu restoran Piparmünt (Papli 13), kes korraldas restoranis pimekohviku päeva.
  • Haapsalu sotsiaalmaja direktor Serli Küünarpuu, kes panustab oma aega ja energiat põhitöö kõrvalt ka nägemispuudega inimestele mõeldud tegevustesse.
  • Kuressaare Vanalinna Kooli muusikaõpetaja Malle Veske, kes on viimastel aastatel käinud oma õpilastega Saaremaa Pimedate Ühingu valge kepi päeva üritusel esinemas.
  • Organisatsioon Association Femmes d’Europe, kes aitas Põhja-Eesti Pimedate Ühingul koostada ingliskeelse projekti. Selle tulemusel sai ühing raha käsitööklassi möbleerimiseks.
  • Marlene Leopard, kes on Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu lauluansamblit juhendanud aastast 2013. Ta on leidnud ansamblile rohkesti esinemisvõimalusi, korraldanud laululaagreid ja kohtumisi teiste ansamblitega.
  • Epp Krosmann, kes on aidanud Lõuna-Eesti Pimedate Ühingu juhatust vabatahtlikuna asjaajamisel ja dokumentide vormistamisel Tartu linnavalitsuses ja ehitusregistris.

Eesti Pimedate Liidu tunnustus „Aasta tegu 2017“ antakse üle 16. oktoobril tänuseminaril Tallinna Õpetajate Majas. Tunnustus on seotud rahvusvahelise valge kepi päevaga, mida tähistatakse ülemaailmselt 15. oktoobril. Sel päeval juhivad nägemispuudega inimesed ühiskonna tähelepanu oma erivajadustele. Eestis on valge kepi päeva märgitud alates 1987. aastast.

Eesti Pimedate Liit on üle-eestiline nägemispuudega inimeste ühingute katusorganisatsioon. Liit kaitseb ning esindab nägemispuudega inimeste huve riiklikul ja rahvusvahelisel tasandil.

Rohkem infot Eesti Pimedate Liidu koduleheküljelt