Uudised

Reedel, 11. jaanuaril 2019 tunnustab Eesti Vaegkuuljate Liit juba  kuuendat korda selgelt kõnelejaid. Sel aastal pälvisid Selge Kõneleja auhinna telesaatejuht Joonas Hellerma (ERR), raadiosaatejuht Neeme Raud (Kuku) ning teatrinäitleja Ülle  Lichtfeldt (Rakvere teater).

Selge kõneleja valimise käivitas Eesti Vaegkuuljate Liit kuus aastat tagasi. Algselt valiti selge diktsiooniga kõneleja telesaatejuhtide
seast, hiljem lisandusid ka raadiosaatejuhtide ja teatrinäitlejate kategooriad.Kuna kuulmislangusega inimesi on umbes 20% elanikkonnast ja see arv on  pidevas suurenemises, siis on oluline, et teleri või raadio kaudu
edastatav info oleks kõigile arusaadav. Ka teatris, kus pole  subtiitreid, on näitleja selge hääl ja hea diktsioon olulise tähtsusega. Selgeid kõneleja valimisel osalesid nii vaegkuuljad kui ka hästi kuulvad  inimesed, sest me kõik ju väärtustame ilusat ja puhast keelekasutust. Hääletus oli Eesti Vaegkuuljate Liidu kodulehel detsembrikuus avalikult  kättesaadav ning tulemused kohe nähtavad.

Auhindade üleandmine toimub 11. jaanuaril 2019 kell 17.00 Eesti Puuetega Inimeste Kojas, aadressil Toompuiestee 10, Tallinn.

Üritus on kõigile avatud, võimalusel palume oma tulekust anda teada kylliki@vaegkuuljad.ee.

Eelmised võitjad:
2013 Mihkel Kärmas
2014 Marko Reikop ja Owe Petersell
2015 Anu Välba, Märt Treier ja Helgi Sallo
2016 Urmas Vaino, Pille Minev, Märt Avandi
2017 Margus Saar, Allan Roosileht, Luule Komissarov