Uudised

Eesti Vabariigi 100. sünnipäev on 24. veebruaril 2018, kuid sünnipäevaperioodi on arvestatud ka Eesti riigi sünnile eelnenud ja järgnenud sündmused. Nii algab Eesti sünnipäevaperiood aprillist 2017  ja lõppeb 2. veebruariga 2020, mil on Tartu rahu 100. aastapäev.

Eesti vabariigi sünnipäeva tähistamiseks on internetis avatud lehekülg ev100.ee, kuhu koondatakse kõik juubeliga seonduvad üritused, projektid ja ettevõtmised. Loodud keskkonnas on Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva juhi Jaanus Rohumaa sõnul võimalik kokku viia idee, tegijad, rahastajad jne.

Iga soovija, olgu see siis eraisik, sõpruskond, organisatsioon, ettevõte vms, saab keskkonda lisada oma kingituse Eestile. Selleks võib olla ükskõik milline juubeliperioodil toimuv sündmus, projekt või muu ettevõtmine. Kingitus võib olla ka lubadus midagi sünnipäevaks ära teha – puu istutada, midagi korda teha vms. Samuti võib liituda mõne ühiskingituse, ehk ühisprojektiga. Juba praegu EV100 lehelt sellised ühisprojektid nagu „Igal lapsele oma pill”, „Eesti 100 tamme” jms.

Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamisse soovitakse kaasata kõiki, sealhulgas puudega inimesi ja nende esindusorganisatsioone, sest puudega inimesed ja puudega inimesi puudutavad teemad vajavad kaasamist, samuti on oluline arvestamine ligipääsetavusega laias mõistes.

Mida tähendab „kingituse tegemine“ Eestile? Kellele ma kingituse üle annan?
Eestile kingituse tegemine on tegelikult kingituse tegemine Eesti rahvale. Sobivad sellised teod, ettevõtmised, asjad, mis pakuvad rõõmu kaasmaalastele, muudavad nende elu paremaks ja rõõmsamaks ning loovad kindlama tuleviku meie lastele. Pole vahet, kui suur või väike on see kingitus, olulisem on see, et kingitus tuleb südamest ja loob mingi positiivse muutuse.

Kuidas rahastatakse kingituste elluviimist?
Kingituste elluviimine toimub kinkijate poolt. Samas annab see veebileht võimaluse saada tähelepanu ja küsida abi. Oleme samuti suunamas ettevõtete tähelepanu kingitustele ning palume neil võimaluse korral kingituste elluviimist toetada. Kindlasti soovitame algatada  rahastuskampaania Hooandja EV 100 rubriigis. On ettevalmistamisel ka spetsiaalsed taotlusvoorud EV 100 ideede elluviimiseks. Liituge uudiskirjaga, et olla varakult infoga kursis.

Milline üritus sobib EV 100 sünnipäeva kavasse?
Sobivad kõik üritused, mis on korraldatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva puhul, on avalikud ja pakuvad võimalust Eesti Vabariigi sünnipäeva tähistamiseks. Üritused peaksid pakkuma rõõmu, rahulolu ja positiivseid emotsioone nii tegijatele kui osalejatele. Kavasse pole oodatud üritused, mis õhutavad viha ja vaenu.

Mõtteid EV100 kohta Õhtulehes 08.02.2016 https://ev100.ee/et/riigi-kalleimale-s%C3%BCnnip%C3%A4evale-kulub-24-miljonit-mida-pakilist-sellega-riigis-korda-saaks