Uudised

Eesti Puuetega Inimeste Koda (EPIKoda) koos liikmesorganisatsiooni Tartu Puuetega Inimeste Kojaga (Tartu PIK) korraldavad 2.-3. juunil 2017 Tartus Vabariikliku puuetega inimeste XXII kultuurifestivali. Festival toimub Teatri Vanemuine kontserdimajas  2. juunil kell 10.00 – 16.30 ja 3. juunil kell 10.00 – 16.00. Tasuta sissepääsuga festivalile on oodatud kaasa elama kõik huvilised, pealtvaatajatel on võimalik valida oma lemmik.

Festivali peakorraldaja, EPIKoja juhatuse liikme ja Tartu PIK tegevjuhi Senta-Ellinor Michelsoni sõnul on tegemist muljetavaldava ajalooga sündmusega. „Tänavune festival kannab järjekorranumbrit 22, mis teeb festivalist kõige pikaajalisema traditsiooniga unikaalse puuetega inimeste kultuurisündmuse Eestis,“ selgitab Micheson. Ta lisab: „Käesoleval aastal astub lavale 32 kollektiivi ja üksikesinejat, kes sõidavad Tartusse kohale pea igast Eesti paigast. On lauljaid, tantsijaid, instrumentaliste ja näitetruppe. Erilist rõõmu teeb, et ka sel aastal on publikut  rõõmustamas mitmed uued esinejad.“

„Puuetega inimeste kultuurifestivali kiputakse suhtuma teatava eelarvamusega, justkui ei oleks tegemist „päris“ kultuuriga.  Vastupidi! Ei tasuks eeldada, et kuna esinejad on puuetega inimesed, on etteastete kvaliteet nõrgem. On truppe ja soliste, kes valmistuvad festivalil osalemiseks terve aasta, neid toetavad ja on abiks suurepärased juhendajad. Publikuni jõuavad heal tasemel ja nauditavad esitlused,“ lausub Michelson.

„Puuetega inimesed naudivad esinemist suurel laval ja eneseteostust kultuuri kaudu, kuid täna napib neil väljundeid oma loomingu tutvustamiseks. EPIKoda täidab kultuurifestivali korraldamisega juba üle kahekümne aasta puuetega inimeste kultuuri edendaja rolli,“ leiab Michelson.

Festivali rahastab Eesti Puuetega Inimeste Fondi kaudu Hasartmängumaksunõukogu ning toetab Tartu Linnavalitsus.