Uudised

PRESSITEADE

02.12.2015

Eesti Puuetega Inimeste Koda (edaspidi EPIKoda) korraldab kolmapäeval 2. detsembril, algusega 10.00 Tallinnas SpaceX sündmuskeskuses aadressil Keevise 6 (Ülemiste ärilinnak)  konverentsi „Puudega inimesed kutse- ja kõrghariduses ehk mis saab peale põhikooli?“, mille eesmärgiks on juhtida tähelepanu puuetega inimeste erialase hariduse omandamise teemale. Ühtlasi tähistatake konverentsiga rahvusvahelist puuetega inimeste päeva, mis on igal aastal 3. detsembril.

Haridus on puudega inimesele võtmetähtsusega mitte ainult tööturul konkureerimise vaid ka sotsiaalsete suhete, eneseteostuse ja tervise vaatenurgast. Ühiskonna, kogukondade ja perede jaoks tähendab puudega inimeste kõrgem haridustase ning parem erialane ettevalmistus väiksemat koormust sotsiaalhoolekandele ning suuremat sotsiaalset sidusust.

Eesti Puuetega Inimeste Koja tegevjuht Anneli Habicht-i sõnul on tähtis, et haridustee ei piirduks põhikooli haridusega, sest soovime, et puuetega inimesed oleksid täielikult võimelised tööturul konkureerima. Selleks ei piisa ainult heast tahtest, peab  olema ka kvalifikatsioon. „Puuetega noorte osalemine kõrghariduses on küll kasvanud, kuid iga üksik õppur peab selleks täna ikka veel läbima arvestatava takistusraja“ selgitab Habicht.

EPIKoja juhatuse esimees ja Riigikogu Sotsiaalkomisjoni ase-esimees Monika Haukanõmm lisab „Samuti on ülioluline, et ka näiteks vaimupuudega noorte puhul ei jääks omandatud oskused põhikooli lõpetamise järel kasutuseta, sest siis need võivad peagi kaduda. Tähtis on leida kõigile inimestele Eestis võimetekohane rakendus.“

Haridus peab olema väärtustatud ja kättesaadav kõigile. Seetõttu püüab Eesti Puuetega Inimeste Koda omaltpoolt nii konverentsi kui ka oma tegevusega laiemalt juhtida tähelepanu tänastele kitsaskohtadele erivajadusega õppurite haridusteel Eestis kui ka otsida lahendusi tulevikus nende probleemide vältimisele.

Eesti Puuetega Inimeste Koda – katusorganisatsioon, mis ühendab erinevaid puuetega inimeste organisatsioone üle Eesti ja mille liikmesorganisatsioonide hulka kuuluvad 16 maakondlikku puuetega inimeste koda ning 30 puudespetsiifilist liitu.

Lisainfo:

Meelis Joost

Eesti Puuetega Inimeste Koda

Tel: 5014164

www.epikoda.ee