Uudised

Heameel on teada anda, et üheksanda erivajadusega inimeste laulu- ja sel aastal ühtlasi ka tantsupeo korraldusvanker on käima lükatud. 2017. aasta erivajadusega inimeste laulu- ja tantsupidu “Laulan helisema maa” toimub 26. augustil Viljandi lauluväljakul.

Erivajadusega inimeste laulupeotraditsioon sai alguse kaheksa aastat tagasi Kernu hooldekodust ja on tänaseks kasvanud üle-Eestiliseks suureks peoks. Möödunud aastal kogunes Viljandi laulukaare alla juba enam kui 600 lauljat, et üheskoos rõõmsalt laulda, tantsida ja külalisesinejale – ansambel Bandemooniumile kaasa elada.

Ka sel aastal ootame nii oma vanu sõpru kui uusi tulijaid, et ühiselt laulda, tantsida ja rõõmustada koosolemise üle.

Et laulu- ja tantsupeotraditsiooni juurde kuulub lahutamatult mõnus laadasumin, siis seekordne pidu tuleb meilgi laada-alaga. Ootame endavalmistatud toodetega kauplema kõiki käsitööhuvilisi ja hea-parema valmistajaid, sest on teada-tuntud, et erivajadusega inimeste käsitöö on kaunis ja südantsoojendav. Seega näidake, kus valmivad põnevaimad käsitööseebid või -küünlad, maitsvad küpsetised-hoidised, puutöö või keraamika, ehted-kaardid, heegelpitsid või hoopis maalid või fotokunst. Ehk mida eriilmelisem ja põnevam laadakaup, seda toredam. Niisiis saab juba varakult laulu- ja tantsuproovide vahel asuda nuputama, millise kaubaga laadale tulla.

Selleks, et laulude ja tantsude harjutamisega saaks aegsasti peale hakata, ootame hiljemalt jaanuari lõpuks tagasisidet, kas olete sellel aastal peole tulemas. Palun kirjutage meile aadressilekadri.lehenurm@hoolekandeteenused.ee:

  1. Kas ja kui palju teie poolt oleks osalemas inimesi lauljatena?
  2. Kas ja kui palju teie poolt oleks osalemas inimesi tantsijatena? Kas osaleda sooviks ka ratastoolitantsijaid?
  3. Kas ja milliste kaupadega sooviksite tulla laadale kauplema?
  4. Kas soovite sel aastal küll osaleda, aga esialgu veel publiku ridades?

Seejärel saame teile juba täpsemalt saata välja info esitamisele tulevate laulude kohta ning jagada välja sõnad ning fonod harjutamiseks.

Samuti saab peo tantsujuht võtta ühendust teie tantsujuhendajaga ja jagada täpsemat infot tantsude ning nende harjutamise kohta.

Osa võtma on oodatud kõik! Korraldajatena soovime teha kõik, et kõigi inimeste peost osavõtt oleks mugav ja turvaline. Erinevate abivahendite või ratastooli kasutamine ei ole takistuseks, andke meile oma tulekust teada ja me korraldame, et saate parkida ja liikuda just nii, nagu teil kõige mugavam on.
Tavapäraselt pakume peale peaproovi ja enne peo algust samas peoplatsil ka sooja lõuna. Kui soovite oma inimesi toitlustada, siis andke teada. Saame teile seejärel jagada infot pakutava menüü ja selle hinna osas.

Peost osavõtt nii esinejatele kui pealtvaatajatele on tasuta!

NB! Kui soovid tulla laulma või tantsima, aga Sa ei tea, millise koori või tantsurühma juures saaks harjutada, sest selline võimalus Sul hetkel puudub, siis anna sellestki teada. Kuna peoks harjutatakse üle Eesti väga paljudes kohtades, siis on suure tõenäosusega võimalik liituda mõne laulu- või tantsurühmaga Sinu lähikonnas.

Kaunist uut aastat soovides ja peatse kuulmiseni

Kadri Lehenurm
Infojuht, peo korraldusmeeskonna koordinaator
AS Hoolekandeteenused

Telefon: 53309713
E-post: kadri.lehenurm@hoolekandeteenused.ee
Skype: kadri.lehenurm
www.hoolekandeteenused.ee